Výchovný poradca Koordinátor prevencie Práva dieťaťa Čo je šikanovanie

VÝCHOVNÉ PORADENSTVO

Základnej školy v Ľutine

Výchovný poradca plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania, profesijnej orientácie detí a v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí. Znamená to, že pozornosť venuje žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia, žiakom so zmenenou pracovnou schopnosťou, nadaným a talentovaným žiakom. Konzultácie poskytuje nielen žiakom, ale aj ich zákonným zástupcom a učiteľom. V náplni jeho práce je však aj sprostredkovávanie prepojenia školy s odbornými zariadeniami, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o deti. Úzko spolupracuje aj s koordinátorom prevencie.

Konzultačné hodiny: streda 12:00 - 14:00

MVDr. Iveta Gurková, výchovný poradca

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE:

Ročný plán výchovného poradcu na šk. rok 2023/2024: Plan_prace_VaKP_v_sk._roku_2023-2024.doc

DÔLEŽITÉ TERMÍNY PRIJÍMACIEHO POKRAČOVANIA

Pri elektronickom podávaní prihlášky, rodič vyplnenú prihlášku odošle prostredníctvom školského informačného systému najneskôr

do 14. marca 2024 základnej škole na potvrdenie hodnotenia.

K prihláške pripojí povinné prílohy podľa bodu 1 písm. g) v zoskenovanej podobe ako prílohy k elektronickému podaniu a potvrdí podanie prihlášky

Do 20. 03. 2024 – zákonný zástupca podáva prihlášku riaditeľovi SŠ

25. 03. - 19. 04. 2024 - Stredné športové školy - overenie športového výkonu (1. fáza)

26. 04. - 30. 04. 2024 - 1. kolo 1. termín - talentové skúšky a overenie zdravotnej spôsobilosti pre Stredné športové školy (2. fáza)

02. 05. - 03. 05. 2024 -1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií)

06. 05. - 07. 05. 2024- 1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií)

09. 05. - 13. 05. 2024 - 1. kolo 2. termín - talentové skúšky a overenie zdravotnej spôsobilosti pre Stredné športové školy  (2. fáza)

18. 06. - 19. 06. 2024 - 2. kolo prijímacích skúšok

VZOR ODVOLANIA:    Vzor-odvolania.doc

Poznámky:

• Zákonný zástupca podáva odvolanie do 15 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia.
  • Zákonný zástupca môže odvolanie vziať späť, kým sa o ňom nerozhodlo.
  • Ak zákonný zástupca vzal odvolanie späť, nemôže sa znova odvolať.

DOLEŽITÉ INFORMÁCIE, WWW STRÁNKY PRE RODIČOV A ŽIAKOV:

Vážení rodičia a žiaci!  TU si môžete prečítať, stiahnuť, vytlačiť najnovšie informácie

súvisiace s novými pravidlami pri vypisovaní a podávaní prihlášok na strednú školu:

NOVÉ:

PRI VÝBERE STREDNEJ ŠKOLY POMÔŽE APPKA "STREDNÁ"

Aplikácia „STREDNÁ“ poskytuje žiakom ZŠ detailné informácie o stredných školách a SŠ ponúka priestor na ich prezentáciu.

V aplikácii sa momentálne nachádza 574 stredných škôl rôznych zameraní.

Aplikácia sa dá zadarmo stiahnuť aj z App Store a rovnako sa nachádza aj v Obchode Google Play. Všetky informácie sú uvedené aj na stránke stredna.sk

Link na video (34 minút) k prihláškam na strednú školu:

Usmernenie_k_prijimaciemu_konaniu_na_SS_pre_skolsky_rok_2024.docx

Prihlasky_na_SS__OU_a_PS_s_manualom_na_vyplnenie.pdf

Zoznam_studijnych_odborov_s_potrebou_potvrdenia_o_zdravotnej_sposobilosti_2024.pdf

Potvrdenie_o_zdravotnej_sposobilosti_ziaka_2024-2025.docx

9-miestny kód pre EDU ID strednej školy je zverejnený na portáli ministerstva školstva v registri crinfo, link tu:

Najvyssi_pocet_ziakov_prveho_rocnika_strednych_skol_v_uzemnej_posobnosti_Presovskeho_samospravne.pdf

Profesijne_poradenstvo._Dualne_vzdelavanie._Dolezite_informacie_pre_rodicov_a_ziakov..docx

Profilove_predmety_na_prijimacie_skusky_na_stredne_skoly_pre_skolsky_rok_2021-2022.pdf

Clenenie_studijnych_a_ucebnych_odborov_podla_stupna_dosiahnuteho_vzdelania.docx

Sprievodca_studijnymi_odbormi_a_strednymi_skolami_v_posobnosti_Presovskeho_kraja-_dostanete_sa_.docx

A K T U A L I T Y:

TESTOVANIE T9-  ŽIAKOV 9. ROČNÍKA:

20. MAREC 2024

DNI OTVORENÝCH DVERÍ. NFORMAČNÉ LETÁKY SŠ SÚ ZVEREJNENÉ NA NÁSTENKE  a V 9. A :

VIRTUÁLNE DNI OTVORENÝCH DVERÍ: www.kamnastrednu.sk

Škola       Adresa   Termín Poznámky
Gymnázium  Lipany

KAM PO ZÁKLADNEJ?

Rozhodujete sa, kam pôjdete po skončení základnej školy? Možno Vám pomôže s výberom vhodnej strednej školy, aktivita Prešovského samosprávneho kraja v spolupráci so strednými školami. Prešovský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 73 škôl. Sú to školy technického, stavebného, ekonomického, umeleckého, pedagogického, športového, gymnaziálneho zamerania. A rozhodovanie, ktorá je pre Vás tá naj, nie je vôbec jednoduché. Chceme v ňom Vám a Vašim rodičom pomôcť, aby bolo správne a Vaše vykročenie do života úspešné. Prešovský samosprávny kraj v spolupráci so strednými školami vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti vydal koncom roka 2021 druhé vydanie BROŽÚRY KAMPO ZÁKLADNEJ?, určenej vyše 6500 žiakom 9. ročníkov základných škôl v kraji, ktorí si znovu budú vyberať tú naj strednú školu pre seba.

Na tomto odkaze: si môžete stiahnuť elektronickú verziu brožúry: Kam po základnej?

„Výchovný poradca Ti pomôže otvoriť dvere, ale vstúpiť do nich musíš Ty sám.“

Asociácia výchovných poradcov