Spolu múdrejší

SPOLU MÚDREJŠÍ 3

Na základe záujmu učiteľov, žiakov a rodičov sme sa opäť zapojili do výzvy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančných prostriedkov na program doučovania „Spolu múdrejší 3“. Boli sme vybratí z pomedzi mnohých škôl.

Spolu múdrejší 3 je určený na podporu škôl, ktoré prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, alebo žiakov, ktorí potrebujú pomoc s učivom, budú vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v mimoškolských hodinách v stanovenom rozsahu.

Cieľom výzvy je podporiť projekty zamerané na vyrovnávanie rozdielov vo vedomostiach, zručnostiach a spôsobilostiach žiakov, ako aj na elimináciu rizika opakovania ročníkov a predčasného ukončenia vzdelávania žiakov. Prostredníctvom naplnenia tohto čiastkového cieľa sa zabezpečí naplnenie hlavného cieľa reformy, ktorým je zmierňovanie dopadov pandémie vo vzdelávaní na základných školách ako aj zmiernenie negatívneho dopadu pandémie na ďalšie vzdelávanie žiakov.

Trvanie projektu „Spolu múdrejší 3“ je naplánované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR od januára do júna 2022. V rámci Spolu múdrejší 3 naša škola do doučovania zapája žiakov podľa individuálnej potreby doučovania z prvého a druhého stupňa našej školy.

Doučovanie prebieha v mimoškolských popoludňajších hodinách, je zamerané na predmety tzv. hlavných vzdelávacích oblastí (jazyk a komunikácia, matematika a informatika, človek a spoločnosť, človek a príroda). Realizuje sa prezenčnou formou.

Spolu múdrejší 3“ je realizovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Mgr. Nicole Pulščáková, koordinátor projektu

SPOLU MÚDREJŠÍ 2

Základná škola v Ľutine realizuje v školskom roku 2021/2022 program Spolu múdrejší 2, financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR. Program Spolu múdrejší 2 je určený na podporu škôl, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, alebo žiakom, ktorí potrebujú pomoc s učivom, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v mimoškolských hodinách v stanovenom rozsahu.

V rámci tohto programu je v našej škole vytvorených 10 skupín doučovania. Doučovanie sa realizuje v mimoškolských hodinách a je zamerané na predmety z tzv. hlavných vzdelávacích oblastí (jazyk a komunikácia, matematika a informatika, človek a spoločnosť, človek a príroda) a je výlučne prezenčne. Cieľom každého doučujúceho je eliminovať negatívne dopady prerušenia prezenčného vyučovania v predchádzajúcich školských rokoch,  vyrovnávať rozdiely vo vedomostiach, zručnostiach a spôsobilostiach žiakov, eliminovať riziko opakovania ročníkov a predčasného ukončovania vzdelávania žiakov, a tým zvýšiť  školskú úspešnosť žiakov.

Sme radi, že sa do tohto projektu žiaci zapojili a využili možnosť zlepšovať sa a napredovať. Veľká vďaka patrí aj všetkým doučujúcim pedagógom, ktorí nad rámec vyučovania realizujú tento projekt.

Trvanie projektu: október 2021 – december 2021

Web programu: https://www.minedu.sk/vyzva-spolu-mudrejsi-2-vyhodnotenie/