SPORTTUBE.DAY

Základnej školy v Ľutine

Sporttube.day je zameraný na propagáciu aktívneho pohybu a športu detí a mládeže.   Úlohou bolo zorganizovať  na našej škole deň pohybu a športu SPORTTUBE.DAY! Natočiť video pri športovaní žiakov, učiteľov, či rodičov detí základných škôl a zavesiť ho na SPORTTUBE.SK. Prihlášku sme zaslali do Kancelárie WHO na Slovensku pri príležitosti Svetového dňa  "Pohybom ku zdraviu".

O víťazovi  mala rozhodnúť odborná porota pod vedením Dariny Sedlákovej,  riaditeľky Kancelárie WHO na Slovensku.

Témou každého videa bola športová a pohybová aktivita pri SPORTTUBE.DAY.

SPORTTUBE.DAY je zorganizovanie akcie na Vašej škole so športovými alebo pohybovými úlohami, či súťažnými disciplínami. Vymyslite si disciplíny, zapojte čo najviac žiakov, učiteľov a rodičov. Výber disciplín a ich počet je ľubovoľný, záleží len na Vašej kreativite, ako SPORTTUBE.DAY pripravíte a natočíte aby uspel v súťaži: Beh medzi stromami, hod kriedou do koša (učiteľa), žonglovanie s jojom alebo diabolom, skoky vo vreci, rúčkovanie po konári, slalom so zaviazanými očami s nápovedou, cúvanie na korčuliach, fúrikovanie, hod obručou na kolík, skok cez školský plot, beh s loptičkou na lyžičke, alebo niečo z behov, skokov, plávania, bicyklovania alebo korčuľovania. Je to len na Vás!

Mgr. Nicole Pulščáková, koordinátorka rozvoja pre telovýchovu a šport

Video na stiahnutie: