Hovorme o jedle

Súťažno-vzdelávacia  aktivita „Hovorme o jedle“.

Pri príležitosti Svetového dňa potravín vyhlásila Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora a Centrum rozvoja znalostí o potravinách n.o., v termíne od 13. 10. 2014 do 17. 10. 2014 druhý ročník súťažno-vzdelávacej aktivity „Hovorme o jedle“. Aktivita bola určená pre všetky základné školy so sídlom v Slovenskej republike.

Jej cieľom bolo vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť školy pri vzdelávaní detí a mládeže o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu, o úlohe potravín pri ochrane zdravia a ich význame pre tvorbu a ochranu životného prostredia, regionálny rozvoj a zamestnanosť.
      „Hovorme o jedle“ je realizované pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Naša škola sa  zapojila  do súťaže Hovorme o jedle, prispela do súťaže tromi príspevkami:

1. Zelenina a ovocie                    Zelenina_a_ovocie.ppt
  2. Mlieko a mliečne výrobky        Mlieko_a_mliecne_vyrobky.pptx
  3. Zdravý a aktívny životný štýl    Zdravy_a_aktivny_zivotny_styl.pptx

Za aktívnu účasť v 2. ročníku súťaže "Hovorme o jedle" bol Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou

a Centrom rozvoja znalostí o potravinách n. o. našej škole udelený

STRIEBORNÝ DIPLOM.

Školský rok 2017/2018

V dňoch od 16.10. do 20.10.2017 prebehla na škole kampaň Hovorme o jedle.

Cieľom kampane bolo vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť školy  pri vzdelávaní detí a mládeže o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu, o úlohe potravín pri ochrane zdravia a ich význame pre tvorbu a ochranu životného prostredia, regionálny rozvoj a zamestnanosť.

V rámci kampane bolo odvysielaných 5 rozhlasových relácií k témam:

1.Plytvanie potravinami

2.Odkiaľ jedlo pochádza

3.Poschodia potravinovej pyramídy

4.Sleduj informácie na obale potravín – Značka kvality SK

5.Dodržiavaj pitný režim, Jedz a hýb sa

V rámci tejto kampane sme sa zapojili do výtvarnej súťaže Chutné maľovanie, kde sme poslali 3  výtvarné práce žiakov 1. a 2.  stupňa.

Mgr. Nicole Pulščáková