LYŽIARSKY KURZ

Základnej školy v Ľutine

2021/2022

Zimná príroda okrem blahodarného zdravotného vplyvu poskytuje nezabudnuteľné estetické a  emocionálne zážitky. Poznávanie jej krás, radosť z harmonického pohybu, pre lyžovanie takého typického, prekonávanie ťažkostí – to všetko prináša človeku zjazdové lyžovanie.

Získať vzťah k tomuto peknému športu pomáha aj telesná a športová výchova každoročne lyžiarskym kurzom. Základná škola každoročne organizuje pre žiakov 7.,8.a 9.ročníka kurz lyžovania v peknom lyžiarskom stredisku Mlynky-Dedinky. Skupiny žiakov vedú skúsení inštruktori.

Cieľom lyžiarskeho kurzu pre začiatočníkov a slabých lyžiarov je osvojiť si základné lyžiarske zručnosti a vedomosti na úrovni bezpečného pohybu na lyžiach v nenáročnom teréne.

Cieľom lyžiarskeho kurzu pre pokročilých lyžiarov je zdokonaliť sa v lyžiarskej technike.

Teoretické vedomosti žiakov -  naučiť sa medzinárodné pravidlá správania sa na zjazdovkách, pravidlá jazdy na vleku, pravidlá správania sa pri stretnutí so snežným vozidlom (tzv. Biely kódex).

Žiaci denne lyžujú ráno od 9:00 do 12:00 a popoludní od 14:00 do 16:00. Večer majú osobné voľno, ktoré vypĺňajú hrou stolného tenisu a spoločenskými hrami.   Žiaci po skončení  kurzu získajú diplomy a sladkú odmenu.

Mgr. Ľudmila Gürtlerová, inštruktorka lyžiarskeho kurzu

______________________________________________________________________________________________________

LYŽIARSKY KURZ

Základnej školy v Ľutine

Každoročne sa v mesiaci február zúčastňujú žiaci  7., 8 a 9. ročníka lyžiarskeho kurzu v Drienici. Skupiny žiakov vedú skúsené inštruktorky kurzu -   Mgr. Ľ. Gürtlerová, Mgr. L. Semanová, Mgr. J. Sakalová. Žiaci sú ubytovaní v prekrásnej rekreačnej oblasti na hoteli Javorna .

Cieľom lyžiarskeho kurzu pre začiatočníkov a slabých lyžiarovje osvojiť si základné lyžiarske zručnosti a vedomosti na úrovni bezpečného pohybu na lyžiach v nenáročnom teréne.

Cieľom lyžiarskeho kurzu pre pokročilých lyžiarovje zdokonaliť sa v lyžiarskej technike.

Teoretické vedomosti žiakov -  naučiť sa medzinárodné pravidlá správania sa na zjazdovkách, pravidlá jazdy na vleku, pravidlá správania sa pri stretnutí so snežným vozidlom (tzv. Biely kódex).

Cieľ lyžiarskeho kurzu je splnený, začiatočníci zvládajú základnú techniku zjazdového lyžovania a svoje schopnosti preukážu predposledný a posledný deň (štvrtok a piatok) v lyžiarskych pretekoch na slalomovej trati v obojstrannom prívrate so zastavením v cieli.

Žiaci denne lyžujú ráno od 9:00 do 12:00 a popoludní od 14:00 do 16:00. Večer majú osobné voľno, ktoré vypĺňajú hrou biliardu, stolného futbalu alebo stolného tenisu a spoločenskými hrami. Po večeri sú pre nich pripravené zábavné súťažné hry. V stredu večer majú žiaci možnosť plávania na plavárni. Vo štvrtok večer je pre nich pripravená diskotéka.

Žiaci si na záver kurzu prevzmú diplomy a sladkú odmenu.

Mgr. Ľudmila Gürtlerová, inštruktorka lyžiarského výcviku